facebook

+48 660 716 050

Sprzęt stomatologiczny

Polski inkubator ampułkowych testów biologicznych EasyTest

Kup produkt

EasyTest polski inkubator ampułkowych testów biologicznych

Prawo nakłada obowiązek okresowego badania sprawności autoklawu. Przynajmniej raz w tygodniu należy przeprowadzić testy obejmujące badanie biologiczne – zalecenia GIS. Pozwolą nam one określić, czy autoklaw poprawnie sterylizuje niszcząc wszelkie formy mikroorganizmów.

EASY TEST inkubator ampułkowych testów biologicznych

Easy Test to urządzenie służące do inkubacji wskaźników biologicznych (Inkubator ampułkowych testów biologicznych). Inkubator składa się z metalowej ramy, obudowy z tworzywa sztucznego, aluminiowej grzałki, 4 miejsca na testy biologiczne oraz płytki elektronicznej do automatycznej regulacji temperatury grzałki.

Urządzenie posiada unikatowe zabezpieczenie przed przerwaniem cyklu inkubacji spowodowanym krótkotrwałym zanikiem zasilania (spadek temperatury grzałki nie więcej niż 3 °C)

Jak to wygląda w praktyce? Po pierwsze musimy oznaczyć wskaźnik biologiczny. Następnie wkładamy do sterylizatora, zgodnie z instrukcją producenta autoklawu. Potem wykonujemy cykl sterylizacji. Wyjmujemy wskaźnik biologiczny ze sterylizatora i pozostawiamy go na co najmniej 10 minut do schłodzenia.

Następnie sprawdzamy zmianę koloru paska wskaźnika chemicznego i rozgniatamy szklaną kapsułkę biologicznego wskaźnika znajdującą się wewnątrz pojemnika termoplastycznego. Należy pamiętać, iż musimy wykonać to zaledwie minutę przed włożeniem wskaźnika do inkubatora!

Wskaźnik należy umieścić w inkubatorze testów ampułkowych, w ciągu, i nie dłużej niż, 1 godziny od chwili, gdy został wyjęty ze sterylizatora. Kolejnym krokiem jest włożenie wskaźnika biologicznego do grzałki inkubatora. Po chwili rozpoczynamy cykl inkubacji poprzez naciśnięcie przycisku START. Nie należy zapomnieć o sprawdzaniu wskaźnika biologicznego w regularnych odstępach czasu, kontrolując zmianę kolorów (w 18-stej, 24-tej, 36-stej godzinie w przypadku testów 48-godzinnych i w 8, 12 i 18 godzinie w przypadku testów 24-godzinnych).Wskaźnik biologiczny powinniśmy inkubować przez co najmniej 24 lub 48 godzin.

Inkubator ampułkowych testów EasyTest –  CENA – Kliknij

CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

Temperatura użytkowania: 17 °C ÷ 27 °C

Temperatura pracy: 57 °C

Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 124x84x86 mm

Waga: 1 kg

Grzałka :aluminium

Napięcie zasilania : 10-14 V

Częstotliwość zasilania : 50 Hz

Moc robocza: : 60 W

Długość przewodu : L1: 1500mm 2×0.75mm2 L2:1400mm 2×0.75mm2

Ilość miejsc na testy: 4

Stabilność temperaturowa: ± 0,5 °C

 

W razie zainteresowania prosimy o kontakt z: Marcin Grygorczuk – 784 066 925

 

BONDFILL BRUSHDIP stabilizacja odbudowa
Czwartek, 15 lipca 2021

Produkt Polski Lampa Przepływowa

Kup teraz ...

Poniedziałek, 28 grudnia 2020

Sprzętowe Last Minute w Dentomaxie! :)

...