facebook

+48 85 740 36 90

Zbadają zęby na 111-letnim fotelu dentystycznym

Niecodzienną atrakcję uczestnikom tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów przygotowali przyszli dentyści z białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W środku nocy, w historycznych wnętrzach Pałacu Branickich i przy użyciu liczącego dokładnie 111 lat fotela dentystycznego przeprowadzą bezpłatne badania jamy ustnej.

Często słyszymy, że ludzie są zabiegani i brakuje im czasu na odwiedzenie stomatologa, ale jak widać, każda okazja może być dobra, aby zadbać o swoje zeby. Nawet tak niecodzienna jak noc muzeów – przyznaje Adam Zyśk, jeden ze studentów, którego będzie można spotkać w najbliższą sobotę w Pałacu Branickich.

– Zdarzało nam się już badać pacjentów w różnych okolicznościach, ale nigdy przedtem nie robiliśmy tego w środku nocy i przy użyciu tak wyjątkowego, historycznego sprzętu. Może więc być interesująco. Mamy nadzieję, że to samo będą mogli powiedzieć amatorzy nocnych muzealnych wrażeń, którzy do nas trafią i zdecydują się poddać przeglądowi – dodaje.

Eksponat wypożyczył studentom wspierający na co dzień białostocki oddział PTSS-u Kazimierz Klimczuk, szef Dentomaxu, firmy która zaopatruje stomatologów. Studenci otrzymali również od niego jednorazowe zestawy diagnostyczne, dzięki którym będą mogli przeprowadzić badania.

W posiadanie fotela Klimczuk wszedł w dość przypadkowy sposób.

– Wypatrzyłem go kilka lat temu w trakcie wizyty u klienta – dentysty, któremu właśnie montowałem nowy unit stomatologiczny. Stał gdzieś w kącie garażu, zapomniany i nipotrzebny. Ja z racji swojej profesji od razu zwrócilem na niego uwagę i go odkupiłem. Dziś stanowi największą atrakcję sali wykładowej w siedzibie mojej firmy.

– Co ciekawe pomimo swoich lat – dokładnie 111 – fotel jest w pełni sprawny i funkcjonalny – zauważa. Jestem pewien, że żadne z dziś produkowanych urządzeń nie przetrwałoby takiej próby czasu – dodaje Klimczuk.

Bezpłatne badania jamy ustnej odbędą się w sobotę 14 maja podczas Nocy Muzeów. Studenci zainstalują swoje przenośne stanowisko diagnostyczne w ramach „szpitala polowego” w pomieszczeniach Pałacu Branickich i będą oczekiwali na chętnych już od godziny 22.

BONDFILL BRUSHDIP stabilizacja odbudowa
Środa, 26 sierpień 2020

 Nasza oferta to nie tylko produkty związane ze stomatologią.W naszej ofercie posiadamy równ...

Poniedziałek, 24 sierpień 2020

Odzież ochronna

 Fartuchy ochronne    Obecnie na szczególną uwagę powinna zasługiwać odzież och...