facebook

+48 660 716 050

Zbadają zęby na 111-letnim fotelu dentystycznym

Niecodzienną atrakcję uczestnikom tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów przygotowali przyszli dentyści z białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W środku nocy, w historycznych wnętrzach Pałacu Branickich i przy użyciu liczącego dokładnie 111 lat fotela dentystycznego przeprowadzą bezpłatne badania jamy ustnej.

Często słyszymy, że ludzie są zabiegani i brakuje im czasu na odwiedzenie stomatologa, ale jak widać, każda okazja może być dobra, aby zadbać o swoje zeby. Nawet tak niecodzienna jak noc muzeów – przyznaje Adam Zyśk, jeden ze studentów, którego będzie można spotkać w najbliższą sobotę w Pałacu Branickich.

– Zdarzało nam się już badać pacjentów w różnych okolicznościach, ale nigdy przedtem nie robiliśmy tego w środku nocy i przy użyciu tak wyjątkowego, historycznego sprzętu. Może więc być interesująco. Mamy nadzieję, że to samo będą mogli powiedzieć amatorzy nocnych muzealnych wrażeń, którzy do nas trafią i zdecydują się poddać przeglądowi – dodaje.

Eksponat wypożyczył studentom wspierający na co dzień białostocki oddział PTSS-u Kazimierz Klimczuk, szef Dentomaxu, firmy która zaopatruje stomatologów. Studenci otrzymali również od niego jednorazowe zestawy diagnostyczne, dzięki którym będą mogli przeprowadzić badania.

W posiadanie fotela Klimczuk wszedł w dość przypadkowy sposób.

– Wypatrzyłem go kilka lat temu w trakcie wizyty u klienta – dentysty, któremu właśnie montowałem nowy unit stomatologiczny. Stał gdzieś w kącie garażu, zapomniany i nipotrzebny. Ja z racji swojej profesji od razu zwrócilem na niego uwagę i go odkupiłem. Dziś stanowi największą atrakcję sali wykładowej w siedzibie mojej firmy.

– Co ciekawe pomimo swoich lat – dokładnie 111 – fotel jest w pełni sprawny i funkcjonalny – zauważa. Jestem pewien, że żadne z dziś produkowanych urządzeń nie przetrwałoby takiej próby czasu – dodaje Klimczuk.

Bezpłatne badania jamy ustnej odbędą się w sobotę 14 maja podczas Nocy Muzeów. Studenci zainstalują swoje przenośne stanowisko diagnostyczne w ramach „szpitala polowego” w pomieszczeniach Pałacu Branickich i będą oczekiwali na chętnych już od godziny 22.

BONDFILL BRUSHDIP stabilizacja odbudowa
Czwartek, 15 lipca 2021

Produkt Polski Lampa Przepływowa

Kup teraz ...

Poniedziałek, 28 grudnia 2020

Sprzętowe Last Minute w Dentomaxie! :)

...