facebook

+48 660 716 050

Trwa akcja „Podaruj uśmiech”. Stomatolodzy pomagają niepełnosprawnym dzieciom

Zaledwie dwóch dni potrzebowali dentyści, aby przekazać setki produktów – artykułów higienicznych, środków czystości, jednorazowych naczyń, gier i przyborów papierniczych – jednym słowem wszystkiego, czego na co dzień potrzebują podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku.

Stomatolodzy włączyli się w ten sposób w wyjątkową, przedświąteczną akcję charytatywną „Podaruj uśmiech” prowadzoną na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Zbiórka darów ruszyła 13 grudnia i potrwa jeszcze do najbliższego wtorku, kiedy to do organizatora trafią również rzeczy zbierane przez lekarzy wśród swoich pacjentów. Dzień później, 22 grudnia zebrane przedmioty zostaną przekazane do placówki.

Ośrodek opiekuje się grupą blisko 150 dzieci i młodzieży z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Właśnie teraz, przed świętami podopiecznym ośrodka postanowili pomóc podlascy stomatolodzy i technicy dentystyczni, którzy tym samym odpowiedzieli na apel pomysłodawcy i organizatora tego przedsięwzięcia – Kazimierza Klimczuka, szefa białostockiej firmy Dentomax zaopatrującej właśnie gabinety stomatologiczne. To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez to środowisko.

Działania odbywają się pod honorowym patronatem Podlaskiego Stowarzyszenia Stomatologów i podlaskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych.

W ramach akcji, w ostatni przedświąteczny weekend, siedziba firmy zamieniła się w pracownię plastyczną z kiermaszem i wystawą. W piątek i sobotę zorganizowano tam szczególne „Dni otwarte” poświęcone prowadzonej akcji. Odwiedzający w tym czasie firmę stomatolodzy, mogli zobaczyć zdumiewające prace wykonane samodzielnie przez podopiecznych ośrodka i większość z nich kupić na specjalnym kiermaszu, z którego dochód zasili konto ośrodka.
Wśród wytworów małych artystów dominowały te – związane ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Dentyści mogli przyjść w towarzystwie swoich pociech, którymi zajmowali się pedagodzy z ośrodka.

Pomimo tego, że akcja została skierowana przede wszystkim do środowiska podlaskich lekarzy, ale w istocie ma charakter otwarty, ponieważ potrzeby są wielkie, a pomóc może każdy. Zbiórka darów jest prowadzona w siedzibie firmy, przy ul. Nowowarszawskiej 32/2 w Białymstoku oraz w niemal 30 gabinetach stomatologicznych, które zdecydowały się włączyć w to przedsięwzięcie. Adresy gabinetów można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Placówka znajdująca się przy ulicy Antoniuk Fabryczny, opiekuje się grupą 142 dzieci dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną.

Szczegółowe informacje na temat akcji, dostępne są na stronie organizatora pod adresem: www.dentomax.pl, na firmowym blogu: www.dentomax.blogspot.com oraz na portalu facebook.com (tytuł strony: „Dentomax – razem dbamy o uśmiechy”).

Patronat medialny nad akcją sprawuje portal Dentonet.

BONDFILL BRUSHDIP stabilizacja odbudowa
Czwartek, 15 lipca 2021

Produkt Polski Lampa Przepływowa

Kup teraz ...

Poniedziałek, 28 grudnia 2020

Sprzętowe Last Minute w Dentomaxie! :)

...